Јавни час

Датум: 21. Maj 2019 12:30 Категорија: Новости

У петак, 10.05.2019. године наставница српског језика Сенка Стијовић и наставница историје Љиљана Белошевић, заједно са ученицима одржале су јавни час на тему "Срби и њихово окружење у позном средњем веку. Срби у народној књижевности."

Мај месец математике

Датум: 09. Maj 2019 10:30 Категорија: Новости

Ученици наше школе учествовали су у радионици која је реализована у Модерној галерији у Лазаревцу поводом манифестације "Мај месец математике".

Више фотографија можете погледати у галерији.

23. април - Светски дан књиге

Датум: 22. April 2019 13:13 Категорија: Новости

Светски дан књиге у нашој школи обележили смо тако што су ученици донели своју омиљену књигу и показали је својим другарима. Циљ ове активности јесте подстицање деце да читају, а самим тим и подстицање њиховог интелектуалног развоја, проширивање фонда речи, стицање нових знања. Нешто више о овој теми можете прочитати у одељку Реч педагога на тему "Значај читања за развој деце", а фотографије са ове активности  можете погледати у галерији.

Одгајати дете тако што ћете му усадити љубав према књигама и читању је дугорочна инвестиција од које ће малишан имати вишеструке користи. То је уједно једна од најбољих особина које можете да му пренесете.
Деца која читају постају људи који мисле.

Датум: 09. April 2019 13:31 Категорија: Новости

Ученица петог разреда Андреа Ранковић освојила је II место на Окружном такмичењу из српског језика и III место из историје.

22. март - Светски дан вода

Датум: 26. Mart 2019 12:56 Категорија: Новости

У матичној школи у Јунковцу ученици млађих разреда обележили су Светски дан вода.

Датум: 18. Mart 2019 08:41 Категорија: Новости

Ученица 5. разреда Андреа Ранковић освојила је 1. место на Општинском такмичењу из језика и језичке културе!!!

Упис у први разред школске 2019/2020. године

Датум: 15. Mart 2019 08:58 Категорија: Новости

Датум: 11. Mart 2019 11:06 Категорија: Новости

Резултати са Општинског такмичења

Реч педагога - Значај вежбања фине моторике

Датум: 04. Mart 2019 13:22 Категорија: Новости

Фина моторика је од суштинског значаја за писање што представља довољан разлог да се обрати пажња на развијање те вештине како у школи, тако и код куће. Ми смо овом питању посветили мало пажње.

Општинско такмичење из математике

Датум: 04. Mart 2019 11:56 Категорија: Новости

У суботу, 02.03.2019. године у Лазаревцу одржано је Општинско такмичење из математике.