Јавни час

Датум: 21. Maj 2019 12:30 Категорија: Новости

У петак, 10.05.2019. године наставница српског језика Сенка Стијовић и наставница историје Љиљана Белошевић, заједно са ученицима одржале су јавни час на тему "Срби и њихово окружење у позном средњем веку. Срби у народној књижевности."

Циљеви часа:
•  образовни : понављање, хоризонтално и вертикално повезивање стечених знања о Србији до краја Српског царства, као и повезивање са другим предметима. ца
- Истицање улоге народног певача, хроничара породице Немањића.
•  васпитни: развијање интересовања за историју српске средњевековне државе. династију Немањића, српску културу и развијање поштовања према културним и историјским споменицима и њиховом очувању
- Развијање љубави према нарној књижевности и њихов развој;
•  функционални: оспособљавање ученика за самостално излагање, проналажење података на интернету, библиотеци,енциклопедијама и историјским књигама, развијање културе говора, развијање одговорности за рад у тиму.

Више фотографија можете погледати у галерији.